Zakup komputera w markecie

28-10-2009
Po wielu latach uświadamiania klientom minusów "komputerów z marketu" postanowiłem w końcu opisać ten proceder na firmowej stronie. Świadomość klientów w temacie jest niewielka, a Ci, których raz uświadomiłem często powtarzają swój błąd przy kolejnym zakupie zwiedzeni kolorową ulotką z promocją. W sumie jest OK jeśli to ulotka VOBIS czy inny Komputronik, bo to akurat sieci nastawione na komputery. Jednak jeśli popełniłeś zakup sprzętu komputerowego ze sklepu z lodówkami i pralkami to nie możesz spać spokojnie. Z drugiej strony może jeszcze nie jest za późno, bo dopiero się zastanawiasz co wybrać. Czytaj więc dalej.

Najgorszym z możliwych wyborów jest kupno "kompa" w markecie. Rzecz dotyczy desktopów czyli zestawu "skrzynia"+monitor, bowiem zakupu laptopa dokonuj tam gdzie taniej lub tam gdzie najwięcej zyskasz. Można wybrać laptopa z allegro z racji tańszej ceny o np 180zł, ale do tego dochodzi opłata kuriera 20zł. Ów 20zł możesz wydać jeszcze kilkukrotnie jeśli będziesz odsyłać swego notebooka do sprzedawcy przy każdym problemie. Na miejscu jest taniej i szybciej.

Wracając do komputerów skrzynek to strzeż się marketów RTV AGD. To nie jest właściwe miejsce do kupna kompa.

Minusy kompów z marketów:
- jakość podzespołów. Ogólnie lipa panie "Zielonka". niby twardy dysk to twardy dysk i producent też się zgadza, ale ... ale to temat rzeka i wierz mi nie kupuj w markecie. To samo dotyczy płyty głównej i ramów, a za wciskanie śmieciowych zasilaczy powinno się marketom urządzić inkwizycje!
- nie możesz go rozebrać! Tracisz gwarancję jeśli naruszysz plomby. komputer często można rozbudować, bo sprzedawca wyśle go do fabryki i tam dorzucą kolejną kość ramu (kolejną "biedną" kość)
- sterowniki i inny software. Zdarza się, że brak jest sterowników lub innego oprogramowani, które powinno być dostarczone ze sprzętem. Płyty gdzieś zapodziały się w kartonach czy coś podobnego, a Ty później szukaj wiatru w polu (albo pomocy u mnie :)
- fachowa pomoc. właściwie brak takowej i nie ma się co tu rozpisywać.


Pamiętaj. Strzeż się! Komputerów komputera, który stoi na półkach między pralkami, bo zawitałeś do sklepu RTV AGD. Co innego sieć typu VOBIS czy Komputronik. Chociaż tutaj też szału nie ma, bo znowu trafiamy w łapy sprzedawców, a nie fachowców, ale lwia cześć problemów "marketowych" odpada.

Prawda jest taka, że najlepiej dokonać zakupu u znajomego w sklepie czy serwisie komputerowym. No tak tylko co jak się nie ma znajomego w branży? Szukać, pytać, kombinować. Wybieraj punkty mniejsze często także na uboczu. Mniejszy ruch w sklepie właściciel interesu odbija sobie niskim czynszem czy tez wydatkami na reklamę równymi zeru :) Jeśli jest fachowcem to poradzi sobie w każdym przypadku. Często nie zatrudnia żadnego sprzedawcy lub biznes prowadzony jest przez dwóch znajomych fascynatów tematu.

W takich punktach zawsze dobrze doradzą. Zawsze podejdą indywidualnie. Pogadają, wytłumaczą bo nie muszą lecieć do następnego klienta. Komputer kupowany w takim punkcie będzie poprawnie skomponowany tzn. będzie się składał z podzespołów, które będą maksymalnie wydajne względem siebie i na pewno stabilnie będą pracować.

Takimi punktami w Szczecinku ( moja konkurencja) są np:
http://www.kommex.com.pl/
http://www.net-kom.pl/
http://www.zumi.pl/123402,Komp._Krzysztof_Pacholczyk,Szczecinek,firma.html
http://www.pcomputer.com.pl/

Jakieś pytania?

Korzystaj z formularza zapytań lub dzwoń po pomoc na 505 175 937


Copyright (c)2007-2014 Pogotowie Komputerowe - Szczecinek