Zasilacz komputerowy - ważny czy nie?

06-11-2009
Odpowiedź:
Bardzo ważny. Od zasilacza wszystko się zaczyna. Czytaj więcej w niusie.

Co to jest zasilacz komputerowy?
Kliknij tutaj:
zasilacz komputerowy

Zasilacz zasilaczowi nierówny.

Najszybciej wartość zasilacz można określić po jego wadze. Im cięższy tym lepszy. Zastosowanie tej metody jest pomocne dla odróżnienia śmieciowych zasilaczy (pewnie z 85% rynku przynajmniej w Szczecinku) od lepszych zasilaczy.

Co ciekawe jeszcze nie trafiłem u żadnego ze swych klientów na zasilacz dobrej marki (oprócz firm). Dobry zasilacz chroni kompa przed wachaniami napięcia. Ci, którzy to wiedzą i posiadają dobre zasilacz nie mają większych problemów z komputerem, a drobne sami usuwają, bo są bogaci w wiedzę.

Jakie są "zasiłki" są dobre?

Droższe. Tzn. jeżeli:
1. kupujesz kompa z marketu to masz 101% pewności, że masz wyrób zasilaczopodobny
2. jeśli składasz w komputerowym i przy wyborze obudowy kiwasz głową i mówisz: "taaak ta za 150 może być" to na 99% masz wyrób zasilaczopodobny no chyba, że dobrze znasz sprzedawcę i przecenił obudowę specjalnie dla Ciebie z 450zł (realnej wartości, a nie wypisanej pisakiem czy metkownicą po obudowie)
3. jeśli masz pojęcie to na 99% wybierasz dobry zasilacz za minimum, ale to absolutne minimum 200zł (np. przyzwoity Chieftec 400 Wattowy), a taki przedział kończy się na około 300zł

Bardzo dobre zasilacze są

jeszcze droższe. Są ultra ciche. Często mają dwa wiatraki w środku o mniejszej średnicy niż jeden duży, ale przez to trzepot skrzydeł jest niesłyszalny. Takie zasilacze to wydatek minimum 300zł (okazja na allegro) do 2000zł.
Dobrej marki zasilacz
Ważna jest moc zasilacza

"Dziadoskie" firmy zawyżają moc. Oprócz tego wybór między nowym dziadowskim 450 Watowcem, a normalnym 350 Watowcem obstawiam na normalny (nawet używany). Obecnie dla młodych graczy należy wybierać 450-600 Watt, dla reszty mniejsze moce.

Jakie marki zasilaczy wybierać?

Chieftec, Amacrox, Zalman, Corsair, Tagan, BeQuiet, OCZ, Modecom i kilka innych. Nieraz można się "nadziać" i kupić słabiutki zasilacz, bo np. Modecom wypuścił takie modele (od siedmiu boleści) dostępne na każdą kieszeń przez co i tak finalnie stracił wielu klientów

Jakieś pytania?

Korzystaj z formularza zapytań lub dzwoń po pomoc na 505 175 937

 

Copyright (c)2007-2014 Pogotowie Komputerowe - Szczecinek