Komputer mi się nie włącza

16-11-2009

Z setek możliwych problemów komputerowych istnieją problemy, które zdarzają się częściej. Jedną z nich jest USTERKA wśród usterek czyli brak reakcji skrzyni komputerowej na próbę włączenia. Nie można posunąć się z niczym dalej. Dalej ... przeczytaj niusa :)

Możliwe podstawowe rozwiązania nie włączającego się kompa:
- po prostu sprawdź kabel zasilający na jego dwóch końcach, może się obluzował gdyż nie był dobrze wsadzony podczas ostatniego podłączania do sieci elektrycznej lub odpiął się od zasilacza
- kabelki w środku skrzyni się odczepiły. To dziwna historia, bo monter powinien to zrobić poprawnie, ale warto sprawdzić, bo się zdarzało, że jeden z kabli zasilacza nie dawał prądu na płytę lub kabelki od obudowy komputerowej (konkretnie od przycisku włącz komputer) zostały odczepione.
- spalony zasilacz. Istnieją szarlatani, którzy próbują wskrzeszać takich Frankenstainów, ale daj sobie spokój i kup nowy. No chyba, że naprawdę jesteś biegły w tych sprawach, ale wtedy nie czytałbyś tych wypocin :)
- sprawdź czy opłaciłeś ostatni rachunek za prąd :)

Kabel zasilający do komputera
Powyższe historie się zdarzają zwłaszcza po interwencji laików w "bebechy" komputera". Gdzieś, coś nieopatrznie dotknął, potrącił, usunął i się stało.

O zasilaczach już nieco wspomniałem więc warto poczytać wcześniejsze niusy.

Pamiętaj:
Przed jakimkolwiek "grzebaniem" w komputerze zawsze odłącz go najpierw od prądu!

Jakieś pytania?

Korzystaj z formularza zapytań lub dzwoń po pomoc na 505 175 937

 

 

Copyright (c)2007-2014 Pogotowie Komputerowe - Szczecinek