Komputer "chodzi", ale nic nie widać

17-11-2009
Jeśli słyszymy, że komputer uruchomił się po włączeniu i słychać dźwięki takie jak zawsze, ale nie widać obrazu to masz problem i powinieneś poczytać dalej na temat przyczyn.

Przyczyn może być kilka, ale sprowadza się je głównie do 3:
- uszkodzony monitor
- uszkodzona karta grafiki
- uszkodzony kabel łączący obydwa elementy lub kabel niewłaściwie podłączony na skutek poruszenia nim (był lekko wsadzony i nieprzykręcony

Monitora nie opłaca się naprawiać (najczęściej). Jeśli tylko jest na gwarancji należy go odnieść do punktu zakupu lub wezwać kuriera, który na koszt serwisu zabierze go bezpośrednio do oficjalnego serwisu (tylko w przypadku gwarancji door-to door)

Zepsuta „grafika” to także niemały problem związany z bezpośrednim wydaniem gotówki na nową kartę graficzną. Karta może być zintegrowana z płytą lub nie. W przypadku pierwszej opcji zanosimy płytę główną do naprawy. Jeśli nie można jej naprawić pozostaje kupno nowej płyty (i nauczka by nie kupować więcej w marketach) + karty graficznej osobno. Opcja druga to wymiana samej karty graficznej.

Przykładowa karta graficzna

Dokładne zdiagnozowanie, która część szwankuje warto zlecić fachowcowi, bo jest to nieco bardziej skomplikowane, a możliwości jest wiele także takich, które nie są tu opisane.

Zakup nowej karty to średnio 50zł (używana) do około 500zł. Choć można pobawić się także w kupno takiej za kilka tysięcy złotych :) (aż strach brać do rąk by nie zepsuć)

W cenach można rozejrzeć się pod tym linkiem. Pamiętaj, aby najpierw dowiedzieć się jakie złącze jest dostępne w Twojej płycie głównej.

Jakieś pytania?

Korzystaj z formularza zapytań lub dzwoń po pomoc na 505 175 937

 

 

Copyright (c)2007-2014 Pogotowie Komputerowe - Szczecinek