Bluskriny eh bluscreeny

20-11-2009

Blue screen to popularny w systemach Windows niebieski obraz mówiący o błędach w systemie. Problem z tym obrazem jest taki, że nie da się pracować na komputerze i należy uruchomić komputer ponownie. Czasami na tym się nie kończy, bo taka akcja może trwać w kółko. Czytaj dalej.

Jak to rozwiązać?

Rozwiązań problemów jest wiele ponieważ równie wiele jest przyczyn. Jeśli zdarza mi się rozwiązywać taką sytuację to od razu ostrzegam, że będzie to trwało. Oczywiście można przeinstalowywać system poprzedzając go wcześniejszym formatem partycji i czasami wychodzi to taniej i szybciej niż usunięcie konkretnego problemu odpowiedzialnego za blue screen.

Jednak w wielu przypadkach nie pomaga nawet reinstalacja Windowsa. Najprawdopodobniej wina leży po stronie hardwaru np. płyta główna lub kości pamięci.

O nie.

Nie będę opisywał tu możliwości rozwiązań. News jest tylko po to by ostrzec wielu klientów (moich i wszystkich innych), że rozwiązanie problemu może być kosztowne. Miałem przypadek, że jedni „PAŃSTWO” byli oburzeni, że naprawa trwa tak długo i się przedłuża i się przedłuża. Maszynę naprawiałem na miejscu w bardzo nie miłej atmosferze i byłem bardzo szczęśliwy opuszczając ich dom i dziękując za gościnę.

Stąd mały apel.

Jeśli pojawiają się „blue screeny” i zależy Tobie na rozwiązaniu sprawy musisz uzbroić się w cierpliwość. Nauczyłem się zabierać taki komputer do warsztatu i tam dochodzić prawdy. Koszt naprawy wzrasta z biegiem czasu, ale ja proponuję zawsze „ludzkie” ceny)

Jakieś pytania?

Korzystaj z formularza zapytań lub dzwoń po pomoc na 505 175 937

Copyright (c)2007-2014 Pogotowie Komputerowe - Szczecinek